Chirurgia plastyczna

Korekcja nosa

Korekcja nosa –zabieg wykonywany jest w przypadku gdy nos jest zbyt duży, za mały, za płaski, zbyt szpiczasty, krzywy, oddychanie jedną lub obiema stronami nosa sprawia trudności Operacja może zmienić kształt całego nosa lub jedynie małej jego części, sprawiając, iż będzie harmonijnie pasował do reszty twarzy.

 

Wskazania

  • zmniejszenie nosa
  • trudności z oddychaniem
  • wielkość nosa proporcjonalną do reszty twarzy
  • odpowiednią szerokość i profil grzbietu nosa
  • odpowiedni kształt czubka nosa
  • odpowiedni kąt pomiędzy nosem a górną wargą
  • odpowiednią szerokość nozdrzy


Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji


Przebieg zabiegu

Operacja korekcji nosa trwa przeważnie od półtorej do dwóch i pół godziny. Zabieg wykonywany jest głównie w znieczuleniu ogólnym. Większość cięć jest zlokalizowana wewnątrz nozdrzy, ale w niektórych przypadkach niewielkie cięcia mogą zostać wykonane w naturalnych fałdach po bokach nosa lub u nasady nosa. Goją się one stosunkowo szybko i pozostawiają niemal niewidoczne blizny. Pod koniec operacji zakładany jest na nos lekki termoplastyczny opatrunek unieruchamiający . (żadnych gipsowych opatrunków ! )Aby zapobiec jakiemukolwiek krwawieniu, niewielki opatrunek umieszcza się wewnątrz nozdrzy, a usuwa tego samego lub następnego dnia. W przypadku założenia szwów w naturalnych fałdach skórnych usuwa się je po kilku dniach. Opatrunek unieruchamiający zdejmuje się zazwyczaj po 7-10 dniach.

 

Efekt

Większość pacjentów jest zdziwiona, że tak niewielki ból występuje po operacjach nosa. Najbardziej nieprzyjemnym elementem rekonwalescencji jest niemożność oddychania przez nos przez kilka dni z powodu obrzęku. Zwykle ustępuje on po 7-14 dniach. Z kolei niewielki obrzęk wokół oczu może utrzymywać się przez kilka tygodni. Kiedy obrzęk zniknie, zaczną być dostrzegalne efekty zabiegu. Podczas okresu pozabiegowego niezbędnych jest kilka szczególnych środków ostrożności. Schylanie się lub dźwiganie mogą wydłużyć utrzymywanie się obrzęku, a zatem nie jest to zalecane przez trzy tygodnie po zabiegu. Do lekkich ćwiczeń fizycznych można powrócić po trzech tygodniach. Bezwzględnie należy unikać sportów kontaktowych przez sześć-osiem tygodni, gdyż tak długo trwa całkowite wygojenie kości. Można kierować samochodem, gdy obrzęk ustąpi w wystarczającym stopniu aby nie ograniczać widzenia, a latać samolotem po upływie dwóch do trzech tygodni od zabiegu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.