Chirurgia plastyczna

Korekcja uszu

Korekcja małżowin usznych wykonywana jest dla zmiany kąta ustawienia odstających małżowin usznych od głowy, lub dla zmniejszenia wielkości małżowin. Problem często związany jest ze zbyt płaskim elementem chrząstki na obwodzie ucha lub dużą odstającą chrząstką w rejonie muszli.

 

Wskazania

  • nadmiernie rozwinięty obrąbek ucha
  • niedorozwinięta grobelka
  • przerosłe płatki uszu.

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji.

 

Przebieg zabiegu

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym I trwa około godziny. Cięcie prowadzone jest w fałdzie za małżowiną uszną. Powstała blizna nie rzuca się więc w oczy i jest niewidoczna. Najpierw usuwa się nadmiar skóry za uchem, a potem oddziela się skórę od powierzchni chrząstki małżowiny usznej. Następnie chrząstkę przyciąga się do głowy i zaszywa skórę szwami wchłanialnymi. Po operacji nakłada się na uszy opatrunek elastyczny.

 

Efekt

W początkowym okresie, przez kilka dni po zabiegu, uszy są bolesne i trzeba zażywać środki przeciwbólowe. Przez pierwszych kilka tygodni małżowiny uszne są spuchnięte i sine. Trzeba je chronić przed zimnem (odmrożeniem), a w lecie przed promieniami słonecznymi (kapelusz, filtry UV). Warto zaopatrzyć się w specjalną poduszkę w kształcie rogala, która pomoże dobrze się wyspać, bez obawy o opatrunek czy opaskę.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.