Chirurgia plastyczna

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi - nienaturalnie duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Pacjentka skarży się na bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, pleców, ramion oraz kończyn górnych. Same piersi natomiast są wrażliwe na dotyk i często są natomiast źródłem dolegliwości bólowych. Ciężar gruczołu piersiowego deformuje także kształt klatki piersiowej i popiersia, dlatego też operacja zmniejszająca piersi (usunięcie części gruczołu piersiowego i modelacja piersi) prowadzi do fizycznego i psychicznego komfortu.
 

Wskazania

  • nienaturalnie duże piersi
  • bóle kręgosłupa , ramion związane z ciężarem piersi
  • bolesność piersi związana z ich cieżarem

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji


Przebieg zabiegu

Operacja podniesienia piersi (mastopexia) trwa najczęściej dwie, do trzech godzin. Redukcja piersi wymaga trzech, do czterech godzin. Stosowane są różne techniki operacyjne, ale najczęściej używaną w naszej klinice jest technika wertikalna unikająca cięcia poziomego w fałdzie podpiersiowym, pozwalająca jednocześnie uzyskać naturalny kształt piersi. Skóra dookoła otoczki brodawki sutkowej jest pozbawiana naskórka, co pozwala na przemieszczenie całego kompleksu brodawki ku górze. Dolna część gruczołu jest modelowana (podniesienie piersi) lub wycinana i modelowana (redukcja piersi) celem uzyskania naturalnego kształtu piersi. Na gruczoł zakładane są szwy wchłanialne, natomiast skóra dookoła otoczki jest zeszywana pojedynczymi szwami niewchłanialnymi. Pionowa część rany, pomiędzy otoczką i fałdem podpiersiowym jest najczęściej zeszywana szwem o przedłużonym okresie wchłanialności. U niewielkiej części pacjentek, z minimalnym opadaniem gruczołu piersiowego, może mieć zastosowanie zabieg ograniczony do niewielkiego nacięcia dookoła otoczki brodawki sutkowej. Jeśli operacja podniesienia piersi jest połączona z wszczepieniem implantu piersiowego, wówczas jest on umieszczany bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym.

 

 

Postępowanie po zabiegu

  • Piersi po operacji usztywnione są specjalnym biustonoszem, którego noszenie zaleca się przez kilka tygodni zarówno w dzień jak i w nocy
  • Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej
  • Przez około 2 tygodnie należy unikać sauny, wysokich temperatur i gorących kąpieli
  • Po operacji należy się zgłosić do kliniki gdzie zostanie wymieniony opatrunek ewentualnie zostaną usunięte dreny
  • Po 7-10 dniach następuje usunięcie szwów podczas wizyty kontrolnej
  • Po zabiegu zaleca się pozostanie w domu przez kilka dni


Efekt

Efekt utrzymuje się w sposób bardzo indywidualny. Czynniki takie jak ciąża, starzenie się czy zmiana wagi mogą doprowadzić do ponownego obwisania piersi. Efekty zabiegu mogą zostaną przedłużone poprzez odpowiednią profilaktykę (np. sportowy biustonosz) w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.