Chirurgia plastyczna

Redukcja piersi

Pomniejszenie piersi - operacja polega na redukcji masy sutka i jego rekonstrukcji zapewniającej estetyczny i proporcjonalny do sylwetki wygląd piersi. Zabieg pomniejszania piersi wykonywany jest u pacjentek posiadających duży biust (naturalny lub jako efekt ciąży, nadwagi, zaburzeń hormonalnych). Pacjentki decydują się na redukcję piersi z powodów estetycznych lub medycznych. Zbyt duży biust jest bowiem poważnym obciążeniem dla kręgosłupa - panie skarżą się na bóle piersiowego odcinka kręgosłupa, bóle pleców, a także podrażnienia skóry w fałdach podsutkowych oraz na ramionach (zbyt obciążone ramiączka stanika). Operacja pomniejszenia piersi w znacznym stopniu poprawia komfort życia i umożliwia uzyskanie estetycznego kształtu piersi.
 

Wskazania

  • nienaturalnie duże piersi
  • bóle kręgosłupa , ramion związane z ciężarem piersi
  • bolesność piersi związana z ich cieżarem

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji

 

Przebieg zabiegu

Pomniejszanie piersi polega na wykonaniu cięć w dolnych kwadrantach piersi oraz wokół otoczek piersi, a następnie na uwolnieniu skóry dolnych kwadrantów piersi, korekcji lub wycięciu części miąższu piersi i przeniesieniu brodawek i otoczek na uprzednio zaplanowaną wysokość. W wyniku zabiegu pozostają blizny wokół otoczek i brodawek piersi oraz ewentualne blizny w dolnych kwadrantach piersi. Kształt, rozmiar i umiejscowienie blizn konsultowane są z lekarzem przed przeprowadzeniem zabiegu i zależą od dobranej techniki operacyjnej, kształtu piersi itp.

 

Efekt

Efekt utrzymuje się w sposób bardzo indywidualny. Czynniki takie jak ciąża, starzenie się czy zmiana wagi mogą doprowadzić do ponownego obwisania piersi. Efekty zabiegu mogą zostaną przedłużone poprzez odpowiednią profilaktykę (np. sportowy biustonosz) w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.